تاریخچه و معرفی تکما

گروه تکما (توانمند سازی کودکان و معلولین آبادان) با هدف توانمند سازی کودکان و معلولین شهرستان آبادان در حوزه های فرهنگی هنری ، آموزشی و کارآفرینی فعالیت می کند .

گروه تکما در  دو بخش کودکان و معلولین فعالیت دارد که در ادامه به معرفی زیر مجموعه های تکما در هر بخش می پردازیم . 
مجموعه معلولین تکما شامل : 

1) انجمن نابینایان و کم بینایان نور اروند 

انجمن نابینایان و کم بینایان نور اروند از سال 1393 فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است . این انجمن با هدف ارایه خدمات آموزشی ،فرهنگی هنری،کارآفرینی و ورزشی فعالیت می نماید و در این زمینه کارگاه های آموزشی برگزار می نماید. این انجمن در حال حاضر 200 نفر را تحت پوشش خود دارد . انجمن نابینایان و کم بینایان نور اروند با مدیریت سرکار خانم کوثر قنده پور از روشندلان عزیز و فرهیخته آبادانی اداره می شود . 

2) موسسه مهر معلولین ویانا اروند : 

موسسه مهر معلولین ویانا اروند از سال 1394 فعالیت خود را به صورت رسمی با اخذ مجوز از واحد ثبت شرکت ها و موسسات سازمان منطقه آزاد اروند آغاز نموده است . این انجمن توانمند سازی و ایجاد فرصت های شغلی ، برنامه های فرهنگی ،آموزشی و درمانی برای معلولین را در برنامه کاری خود دارد . این موسسه با مدیریت سرکار خانم اکرم حمراوی از معلولین جسمی حرکتی عزیز و فرهیخته آبادانی اداره می شود . 

3)انجمن هدای ناشنوایان آبادان : 

 انجمن هدای ناشنوایان آبادان از شهریور ماه 1395 فعالیت های خود را به صورت رسمی آغاز نموده است . این انجمن توانمند سازی و ایجاد فرصت های شغلی ، کارگاه های هنری، صنایع دستی و ورزشی برای ناشنوایان را در برنامه کاری خود دارد . این انجمن با مدیریت سرکار خانم هدا ناصری از ناشنوایان عزیز و فرهیخته آبادانی اداره می شود . 

بخش کودکان تکما شامل : 
1) موسسه فکر پروری کودکان اروند : 

 موسسه فکر پروری کودکان اروند با اخذ مجوز رسمی از واحد ثبت شرکت های سازمان منطقه آزاد اروند با شماره مجوز 20 از سال 1393 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نموده است . این موسسه در زمینه آموزش کودکان و نوجوانان در سطح مدارس منطقه آزاد اروند شامل شهر های آبادان ، خرمشهر و مینوشهر و با هدف توسعه فرهنگی ، اجتماعی و آموزشی منطقه اروند فعالیت خود را آغاز نموده است و هم اکنون در حال ارایه خدامات آموزشی و تربیتی در سطح مدارس است . موسسه فکر پروری کودکان اروند با همکاری موسسات همسو با فبک شامل موسسه ترویج تفکر و گفتگو اروند ، موسسه مشاوره رها اندیشه اروند و موسسه طلوع جوانه های اروند به طور  خاص روی برنامه فکر پروری برای کودکان ونوجوانان (فبک)  فعالیت می نماید . این موسسه با مدیریت سرکار خانم سمیه نژاد نساری اداره می شود . 

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه فکر پروری برای کودکان  و نوجوانان ،فبک، به وب سایت فبک یا در شبکه های اجتماعی  به کانال تلگرام فبک مراجعه نمایند 

پشتیبانی در زمینه نظارت ، بازرسی و پایش اداری و مالی  گروه تکما شامل : 

1)انجمن اندیشه فرهیختگان جوان آبادان : 

انجمن اندیشه فرهیختگان جوان آبادان از سال 1379 با اخذ مجوز از سازمان ملی جوانان و سپس از وزارت کشور با هدف تربیت نیروی انسانی کارآمد شروع به فعالیت نموده است . این انجمن در قالب سازمان مردم نهاد به صورت کاملا غیر انتفاعی  و بصورت سازمانی یاری دهنده در جهت معنا بخشیدن به ماهیت حقیقی سازمان مردم نهاد و همسو نمودن آنها و پایش عملکرد ((گروه تکما )) بر اساس چشم انداز های مشخص شده  فعالیت خود را ادامه می دهد . همچنین این انجمن آموزش بیش از 18 هزار نفر و نیز برگزاری ده ها کارگاه و همایش تخصصی علمی و فرهنگی را در کارنامه خود دارد . انجمن اندیشه فرهیختگان آبادان با دبیری جناب آقای محمد نجاتی اداره می شود . 

2) موسسه فرهنگی هنری هدای اندیشه : 

این موسسه با موضوع فعالیت مطالعه و تحقیق و پژوهش در زمینه فعالیت های فرهنگی و هنری و مطالعاتی با اخذ مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال 1390 فعالیت خود را آغاز نموده است .این موسسه مطالعاتی در راستای تولید محتوا و آموزش مربیان  ، برنامه آموزشی تفکر برای کودک (فبک) را بعنوان ابزاری برای تحقق اهداف خود دنبال می کند . همچنین این مجموعه دارای سابقه فعالیت متمرکز آموزشی ، تربیتی و پژوهشی در زمینه تعلیم و تربیت می باشد و آموزش مدیران و پرسنل  گروه تکما را بر عهده دارد .  این موسسه با مدیریت سرکار خانم مریم نیاکان اداره می شود . 

3) موسسه اندیشه فرزانگان اروند : 

این موسسه از سال 1394 و در زمینه فرهنگی ،علمی آموزشی و هنری با اهداف ارتقا سطح دانش و مهارت های سازمان های مردم نهاد شروع به فعالیت نموده است . این موسسه توانمند سازی ، حمایت و پشتیبانی مالی و اداری از موسسات همسو ((گروه تکما)) را در برنامه کار خود دارد . موسسه اندیشه فرزانگان اروند با مدیریت سرکار خانم فاطمه نیاکان اداره می شود . 

 گروه تکما با هدف حمایت و توانمند سازی اقشار آسیب پذیر جامعه خصوصا کودکان و معلولین تشکیل شده است .  با توجه به اینکه منطقه اروند و بخصوص شهرستان های آبادان و خرمشهر نسبت به جمعیت خود بالاترین تعداد معلولین را در سطح کشور دارد و نیز بخش کثیری از کودکان این شهر با محرومیت های موجود ، در معرضآسیب های عدیده ای قرار گرفته اند ،لذا برهمه لازم است که با حمایت های خود ((گروه تکما)) را در خدمت رسانی به این اقشار یاری نمایند. 

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فعایت های ((گروه تکما)) ضمن بازدید از وب سایت تکما می توانند در فظای مجازی از کانال تلگرام تکما دیدن فرمایند . 

 

“ انجمن اندیشه فرهیختگان آبادان از سال 1379با اخذ مجوز از سازمان ملی جوانان و سپس از وزارت کشوربا هدف تربیت نیروی انسانی کارآمدشروع به فعالیت نموده است . این انجمن در قالب سازمان مردم نهاد بصورت کاملا غیر انتفاعی و سازمانی یاد دهنده در جهت معنا بخشیدن به ماهیت حقیقی سازمان مردم نهاد و همسو نمودن آنها و پایش عملکرد ((گروه تمکا)) بر اساس چشم اندازهای مشخص شده فعالیت خود را ادامه می دهد. همچنین این انجمن آموزش بیش از 18 هزار نفر و نیز برگزاری دهها کارگاه و همایش تخصصی ، علمی و فرهنگی را در کارنامه خود دارد . گروه تکما زاییده و محصول فعالیت های پربار ومعنی بخش این انجمن می باشد .

گروه تکما شامل انجمن نابینایان و کم بینایان نور اروند ،موسسه مهر معلولین ویانا اروند (جسمی حرکتی) و انجمن هدای ناشنوایان آبادان در بخش توانمند سازی معلولین و موسسه فکرپروری کودکان اروند (فبک) و موسسات همسو با فبک شامل موسسه ترویج تفکر و گفتگو اروند،موسسه طلوع جوانه های اروندو موسسه مشاوره رها اندیشه اروند ، با هدف حمایت و توانمند سازی اقشار آسیب پذیر جامعه خصوصا کودکان و معلولین تشکیل شده است . با توجه به اینکه شهر آبادان نسبت به جمعیت خود بالاترین تعداد معلول را در سطح کشور دارد و نیز بخش کثیری از کودکان این شهر با محرومیت های موجود ، در معرض آسیب های عدیده ای قرار گرفته اند ، لذا بر همه هموطنان و همشهریان لازم است که با حمایت های خودگروه تکما را در خدمت رسانی به این اقشار یاری نمایند . همچنین انجمن اندیشه فرهیختگان جوان آبادان ، موسسه فرهنگی و هنری هدای اندیشه و موسسه اندیشه فرزانگان اروند نیز پشتیبانی در زمینه نظارت ، بازرسی و پایش و اداری-مالی گروه تکما را عهده دار هستند . این گروه با مدیریت سرکار خانم سمیه ناصری اداره می شود .

مدیران موسسات زیرمجموعه تکما با جمعی از خیرین شهرستان

بخش معلولین تکما : ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// انجمن نابینایان و کم بینایان نور اروند : شروع فعالیت از سال 1393 شماره ثبت 21 ///// موسسه مهر معلولین ویانا اروند : شروع فعالیت 1394 اخذ مجوز رسمی از واحد ثبت شرکت های سازمان منطقه آزاد اروند با شماره ثبت انجمن هدای ناشنوایان آبادان : شروع فعالیت از سال 1395اخذ مجوز رسمی ازواحد ثبت شرکت های سازمان منطقه آزاد اروند ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// بخش کودکان تکما : موسسه فکر پروری کودکان اروند (فبک) : شروع فعالیت از سال 1393 با اخذ مجوز رسمی از واحد ثبت شرکت های سازمان منطقه آزاد اروند ،شماره مجوز 20

موسسه ترویج تفکر و گفتگو اروند : شروع فعالیت از سال 1393 اخذ مجوز رسمی از واحد ثبت شرکت های سازمان منطقه آزاد اروند ،شماره مجوز 48////// موسسه طلوع جوانه های اروند : شروع فعالیت از سال 1393 با اخذ مجوز رسمی از واحد ثبت شرکت های سازمان منطقه آزاد اروند ، شماره مجوز49 /////// مشاوره رها اندیشه اروند : شروع فعالیت از سال 1393 با اخذ مجوز رسمی از واحد ثبت شرکت های سازمان منطقه آزاد اروند ، شماره مجوز 45 ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////پشتیبانی ، نظارت و بازرسی، پایش و اداری - مالی گروه تکما : انجمن اندیشه فرهیختگلن جوان آبادان : شروع فعالیت از سال 1379 با اخذ مجوز از سازمان ملی جوانان و سپس وزارت کشور/////////////////////// موسسه فرهنگی هنری هدای اندیشه : شروع فعالیت از سال 1390 با اخذ مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی//////////////////// موسسه اندیشه فرزانگان اروند : شروع فعالیت از سال 1394 با اخذ مجوز رسمیاز واحد ثبت شرکت های سازمان منطقه آزاد اروند ، شماره مجوز

اطلاعات تماس

اینستاگرام

مجوزها